آموزش

5 راهکار برای خرید کفش کار مناسب

5 اصل مهم در خرید کفش کار

 

5 اصل مهم خرید کفش کار مناسب

همه ما مي دانيم كه پا قلب دوم انسان است و بیشترین آسیب هايي كه به پا وارد مي شود دلیلش نپوشیدن کفش کار یا کفش ایمنی مناسب است، طبق استاندارد HSE در محیط كاري خطرناک كاركنان ملزم هستند کفش ایمنی استاندارد بپوشند.

یک موضوع بسیار مهم در انتخاب و خرید کفش کار می تواند نوع کاری باشد که می خواهید انجام دهید. زیرا اگر به این موضوع دقت نشود باعث می شود نتوانید کفش کار متناسب خود را پیدا و انتخاب کنید.

از آنجا که خطرات محل کار متفاوت هستند ، دانستن اینکه در هنگام انتخاب کفش کار باید به دنبال چه چیزی بگردید ، کمک زیادی به شما می کند.

این 5 نکته کلیدی را برای کمک به شما در تعیین چگونگی انتخاب بهترین کفش کار برای شغل خود جدی گرفته و در خرید خود لحاظ کنید.

قیمت خرید کفش کار

قیمت خرید کفش کار

مواردی که هنگام خرید کفش ایمنی باید به آن توجه کنید

1- ایمنی کفش

همه ما می دانیم که هر محل کار دارای مجموعه از خطرات خاص خود می باشد که هر کارگر می بایست قبل از خرید کفش کار به آن دقت کافی داشته باشد. چه بسا که عدم دقت و ندانستن خطرات موجود در محل کار باعث می شود انتخاب درستی نداشته باشد و عواقب جبران ناپذیری گریبان شما خواهد شد . به طور مثال کارکنان نیروگاه باید بدانند که کفش مقاوم در برابر برق نیاز دارند و حتی افرادی که کار سنگ تراشی انجام می دهند نیاز به کفش کامپوزیت دارند !

ایمنی کار غیر قابل مذاکره است. این مهمترین جنبه در یک کار است. بنابراین ، انتخاب نوع مناسب کفش کار می تواند یک انگشت پا یا حتی زندگی شما را نجات دهد. هیچ کس نمی داند فردای روز کاری و حتی ساعت بعدی چه اتفاقی در محل کار ممکن است بیافتد. پس مهمترین عضو پاها که داخل کفش قرار می گیرد انگشتان پا هستند. بنابراین پرداخت هر هزینه ای برای خرید کفش ایمنی الزامیست ! لذا قیمت کفش کار در اولویت آخر باشد و حتی در مواردی برایتان مهم نباشد.

اگر در صنایع چوب یا همان شغل نجاری یا در صنایع ساختمانی و یا در هر نوع شغلی فعالیت دارید ، بهتر است بدانید که کفش کار شما باید به طوری باشد که ایمنی انگشت پای شما را تضمین کند. کفش کار ایده آل کفشی است که بتواند از وقوع خطرات احتمالی برای پاها جلوگیری کند.

2- پشتیبانی

پشتیبانی در یک کفش کار با عناصر مختلفی که برای راحتی پاهای شما می باشد تعیین می شود. در هنگام خرید کفش ایمنی باید به عناصری چون کفی کفش ، داخل کفش ، ساقه کفش و قسمت بیرونی یا همان رویه کفش را در نظر بگیرید. همه این موارد در ارائه پشتیبانی محکم و مطمئن به شما کمک می کنند.

اگر کفشی را خریداری کرده این و در آن راحت نیستید باید حتما به این فکر بیافتید که من کدام یک از عناصر ذکر شده را دقت نکردم ! زیرا هر یک از این عناصر به تنهایی بخش بسیارمهمی از یک کفش هستند که وجود مشکل در هرکدام باعث می شود در هنگام کار احساس ناخوشایندی داشته باشید و حتی ایمنی پاهای شما به خطر می افتد.

3- راحتی ، تناسب و انعطاف پذیری و سبک وزنی

راحتی :

اگر روزانه 12 ساعت و حتی زمان بیشتری در محل کار حضور دارید و مهمتر اینکه زمان زیادی به صورت ایستاده فعالیت می کنید ، بدون شک باید به خرید کفش کار راحت فکر کنید. زیرا اگر کفش کار راحتی داشته باشید از نظر روحیه کاری تقویت شده و عملکرد بهتری خواهید داشت و همینطور راندمان کاری شما بالاتر خواهد رفت.

تناسب :

شما همچنین باید به تناسب کفش توجه کنید. تناسب یک کفش نوع قرارگیری پاهای شما در کفش است ! اگر احساس می کنید که کفش حالت نرمال پای شما را به هم می زند باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید ! حتما برای شما هم پیش آمده که بعضی کفش ها پشت پاهای شما را می زند و در مورادی حتی زخم می شود و تاول می زند و یا انگشتان پای شما در فشار است و … این یعنی تناسب خوبی با پاهای شما ندارد !

انعطاف پذیری :
کفش کار خوب باید دارای انعطاف پذیری مناسبی باشد. اکثر طراحی کفش های کار از جنس چرم است. جنس چرم دارای مزیت کیفیت خوب و انعطاف پذیری بالا می باشد. کفش چرم با استفاده مکرر به خصوص در طی مراحل اولیه با پای شما هماهنگ شده و راحتی را در آن احساس خواهید کرد. همینطور یک نکته را عنایت داشته باشد که برای به حداکثر رساندن انعطاف پذیری چکمه های کاری خود می بایست مرتباً آنها را با تهویه مناسب مرطوب کنید تا عمر مفید خود را از دست ندهند.
 
سبک وزنی :
وزن سبک کفش کار را مد نظر داشته باشید. هر چقدر کفش سبک‌‌تر باشد، میزان نیروی وارد شده به پای شما نیز کاهش می‌‌یابد و دیرتر خسته می‌‌شوید.
 
 

4 – عایق و ضد آب

کارکنانی هستند که مدام کفش هایشان در معرض آب است و سطح کاری آنها پر از آب است ! به همین دلیل ضد آب بودن کفش کار بسیار موضوع مهمی است که راحتی شما را فراهم می کند. رطوبت باعث رشد باکتری شده و بسیار خطرناک است و اگر همیشه داخل کفش کار شما خیس باشد می تواند یک تهدید جدی باشد. بنابراین داشتن کفش کار ضد آب با کیفیت ، شما را ایمن و گرم نگه می دارد.
 
همچنین اهمیت به عایق بودن در خرید کفش کار بسیار مهم است ! کفش باید در برابر جریان الکتریسیته برق و هر نوع جریانی عایق باشد! حتی در نوع دیگری از کفش ها که کفش کار نسوز هستند از اسم این کفش‌ها تا حدودی می‌توان فهمید که در چه حوزه‌ای استفاده می‌شوند. کفش‌های کار نسوز به شکلی طراحی و ساخته می‌شوند که در برابر حرارت و مواد مذاب عایق باشند. این کفش‌ها در کارخانجات تولید فولاد و ذوب آهن و همچنین گروه‌های آتش نشانی کاربرد دارند.
 
 

5- قدرت کفش

توجه به قدرت کفش کار یک کلید اساسی در زمان خرید کفش ایمنی می باشد. یک جفت کفش کار عالی با داشتن یک چسب محکم و یا دوخت محکم عملکرد بهتری خواهد داشت و حتی عمر مفید استفاده از آن افزایش می یابد. اگر کیفیت و قدرت کفش کافی نباشد دچار خطراتی چون لغزش ، بریدگی و افتادن ، و خطرات قابل توجهی دیگری را به همراه دارد. لذا به چسب یا دوخت به کار رفته شده در کفش بسیار دقت کنید.
 
یکی از مهمترین بخش یک کفش که قدرت کفش را نمایان می کند و یا حتی در مواردی قدرت کفش را کم می کند کفی کفش است که دارای جنس های گوناگونی است ! به عنوان مثال ، کفی لاستیکی با کارایی بالایی که دارد برای زمین های ناهموار بسیار مناسب است که باعث می شود فرد با اطمینان بیشتر و راحت تر در جای خود بایستد و لیز نخورد.
 
یا اگر در صنایع نفت یا صنایع شیمیایی کار می کنید ، کفش کفش باید از جنس ترمو پلی اورتان (TPU) باشد تا در برابر سایش ، روغن و مواد شیمیایی مقاوم باشد. حتما می دانید که جنس TPU دارای وزن سبکی است و به گونه ای طراحی شده است که مقاومت بیشتری در برابر سایش و پارگی نسبت به روکش لاستیکی دارد.
 
بنابراین ، اگر به دنبال کفش کار مناسب برای خود هستید ، تمام این 5 اصل مهم و ویژگی ها را در نظر داشته باشید.
 

 
پیشنهاد میکنیم مطلبی دیگر که در خصوص ویژگی یک کفش کار مناسب می باشد را مطالعه کنید تا انتخاب به مراتب بهتری داشته باشید :
 
ویژگی یک کفش کار مناسب

 
در ادامه چند نوع کفش کار با قیمت مناسب و کیفیت عالی معرفی می کنیم که در فروشگاه ایمنی ها موجود بوده و می توانید خرید کنید :
 
قیمت خرید کفش کار

قیمت خرید کفش کار

 

خرید کفش اداری

خرید کفش اداری

 

خرید کفش کار ارزان

خرید کفش کار ارزان

 

فروش کفش کار

فروش کفش کار

 

قیمت کفش اداری چرم

قیمت کفش اداری چرم

 

قیمت کفش ایمنی

قیمت کفش ایمنی


در فروشگاه ایمنی ها  مي توانيد جديدترين كفش ايمني و كفش كار با كيفيت اورجينال و قیمت مناسب را جستجو كرده و خريد كنيد.
کانال تلگرام ایمنی ها : imenihacom@
صفحه اینستاگرام ایمنی ها : imenihacom@

1 نظر در “5 راهکار برای خرید کفش کار مناسب

  1. altyazili گفت:

    انتخاب کفش مناسب کار خیلی پروسه زمان بری هست که به لطف این مطلب فروشگاه ایمنی ها من به شخصه تونستم راه حل رو پیدا کنم مرسی

نظرات بسته شده اند